| Ονομασία μάρκας: | WELLMAN |
| Αριθμός μοντέλου: | Ακτινογραφία X-6800 |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Πηγή Ακτίνων Χ | |
|---|---|
| Τύπος | Κλειστός, μικροεστιακός |
| Μέγιστη Τάση Σωλήνα | 90kV (110kV, 130kV προαιρετικά) |
| Μέγιστο Ρεύμα Σωλήνα | 200μA |
| Μέγεθος Εστιακού Σημείου | 5μm (4μm, 2μm προαιρετικά) |
| Λειτουργία | Αυτόματη προθέρμανση |
| Επίπεδος Ανιχνευτής | |
| Γωνία Κλίσης | 60° |
| Ενεργή Περιοχή | 130mm×130mm |
| Μέγεθος Pixel | 85μm |
| Ανάλυση | 1536×1536 |
| Ρυθμός Καρέ | 20fps |
| Τραπέζι | |
| Μέγιστο Φορτίο | 10kg |
| Μέγεθος | 530mm×530mm |
| Ανιχνεύσιμη Περιοχή | 500mm×500mm |
| Εξοπλισμός | |
| Μεγέθυνση | Γεωμετρία 200X | Σύστημα 1500X |
| Ταχύτητα Επιθεώρησης | Μέγιστο 3.0s/σημείο |
| Διαστάσεις | 1360mm (Μ) × 1365mm (Π) × 1730mm (Υ) |
| Βάρος | 1200kg |
| Μέγιστη Ισχύς | 1500W |
| Τροφοδοτικό | AC110-220V 50/60HZ |
| Βιομηχανικός Υπολογιστής | I5 CPU, 8G RAM, 500GB SSD |
| Οθόνη | 24" HDMI LCD |
| Ενότητα Λειτουργίας | Περιγραφή |
|---|---|
| Λειτουργία | Πλήρης έλεγχος μέσω πληκτρολογίου και ποντικιού |
| Έλεγχος Σωλήνα Ακτίνων Χ | Ενεργοποίηση με κλικ ποντικιού με εμφάνιση και ρύθμιση τάσης/ρεύματος σε πραγματικό χρόνο |
| Γραμμή Κατάστασης | Οπτική ένδειξη διακόπτη, προθέρμανσης και κατάστασης ακτίνων Χ |
| Ρύθμιση Εικόνας | Ρύθμιση φωτεινότητας, αντίθεσης και κέρδους για βέλτιστη απεικόνιση |
| Λίστα Προϊόντων | Αποθήκευση και ανάκληση παραμέτρων επιθεώρησης για αποδοτικότητα |
| Παράθυρο Πλοήγησης | Τοποθέτηση τραπεζιού με κλικ και καθοδήγηση κάμερας |
| Κατάσταση Άξονα Κίνησης | Εμφάνιση συντεταγμένων σε πραγματικό χρόνο |
| Αποτέλεσμα Επιθεώρησης | Οργανωμένη εμφάνιση αποτελεσμάτων μετρήσεων (ποσοστό κενών, απόσταση, περιοχή) |
| Έλεγχος Ταχύτητας | Ρυθμιζόμενη ταχύτητα κίνησης για κάθε άξονα |
| Μέτρηση Ποσοστού Κενών | Αυτόματος υπολογισμός κενών συγκόλλησης σφαιρών με ένδειξη NG/OK |
| Ρύθμιση Παραμέτρων | Προσαρμόσιμο όριο κλίμακας του γκρι, pixel, αντίθεση και φιλτράρισμα μεγέθους |
| Προσθήκη Κενών Χειροκίνητα | Χειροκίνητος ορισμός κενών μέσω σχεδίασης πολυγώνου ή ελεύθερης μορφής |
| Αποθήκευση Παραμέτρων | Αποθήκευση ρυθμίσεων μέτρησης για επιθεώρηση συγκεκριμένου προϊόντος |
| Μέτρηση Απόστασης | Υπολογισμός απόστασης σημείου προς γραμμή βάσης |
| Ποσοστό Απόστασης | Μέτρηση ποσοστιαίας αναλογίας για ποσοστό συγκόλλησης μέσω οπής |
| Μέτρηση Γωνίας | Υπολογισμός γωνίας μεταξύ καθορισμένων ακτίνων |
| Μέτρηση Ακτίνας | Μέτρηση κύκλου για στρογγυλά εξαρτήματα όπως σφαίρες συγκόλλησης |
| Μέτρηση Περιμέτρου | Μέτρηση τετραγωνικών εξαρτημάτων για μήκος, πλάτος και περιοχή |
| Αυτόματη Επιθεώρηση | Προγραμματιζόμενα σημεία επιθεώρησης με αυτόματη λήψη εικόνας |
| Επιθεώρηση Συστοιχίας | Αυτόματη επιθεώρηση βάσει πλέγματος για κανονικά μοτίβα |
| Αυτόματη Αναγνώριση | Αναγνώριση θέσης και μέτρηση βάσει χαρακτηριστικών |