| Ονομασία μάρκας: | WELLMAN |
| Αριθμός μοντέλου: | X6800 |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Τύπος | Κλειστός, μικροεστίασης |
|---|---|
| Μέγιστη Τάση Σωλήνα | 90kV |
| Μέγιστο Ρεύμα Σωλήνα | 200μΑ |
| Μέγεθος Εστιακού Σημείου | 5μm |
| Λειτουργία | Αυτόματη προθέρμανση |
| Ενεργή Περιοχή | 130mm*130mm |
|---|---|
| Μέγεθος Pixel | 85μm |
| Ανάλυση | 1536*1536 |
| Ρυθμός Καρέ | 20fps |
| Γωνία Κλίσης | 60° |
| Μέγεθος | 530mm*530mm |
|---|---|
| Ανιχνεύσιμη Περιοχή | 500mm*500mm |
| Μέγιστο Φορτίο | 10kg |
| Μεγέθυνση | Γεωμετρία 200X | Σύστημα 1500X |
|---|---|
| Ταχύτητα Επιθεώρησης | Μέγιστο 3.0s/σημείο |
| Διαστάσεις | 1360mm (Μ) * 1365mm (Π) * 1730mm (Υ) |
| Βάρος | 1200kg |
| Τροφοδοτικό | AC110-220V 50/60HZ |
| Μέγιστη Ισχύς | 1500W |
| Βιομηχανικός Υπολογιστής | Επεξεργαστής I5, 8GB RAM, 500GB SSD |
| Οθόνη | 24" HDMI LCD |
| Διαρροή Ακτινοβολίας | Καμία διαρροή |
|---|---|
| Παράθυρο Παρατήρησης από Μολυβδούχο Γυαλί | Διαφανές παράθυρο από μολυβδούχο γυαλί προστατεύει από ακτινοβολία για την παρατήρηση της εσωτερικής κατάστασης |
| Ασφάλεια Παραθύρου και Πίσω Πόρτας | Αυτόματη απενεργοποίηση ακτίνων Χ κατά το άνοιγμα |
| Ηλεκτρομαγνητικός Διακόπτης Ασφαλείας | Κλειδώνει το παράθυρο παρατήρησης όταν οι ακτίνες Χ είναι ενεργές |
| Επείγουσα Διακοπή | Βρίσκεται κοντά στη θέση λειτουργίας για άμεση διακοπή ρεύματος |
| Προστασία Σωλήνα | Αποτρέπει την έξοδο από το λογισμικό χωρίς σωστή απενεργοποίηση του σωλήνα ακτίνων Χ |
Λειτουργία Λογισμικού
|
Ενότητα Λειτουργίας |
Η λειτουργία με πληκτρολόγιο και ποντίκι μπορεί να ολοκληρώσει όλες τις λειτουργίεςΈλεγχος σωλήνα ακτίνων Χ |
Χρησιμοποιώντας το ποντίκι για να κάνετε κλικ στο κουμπί Χ μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τις ακτίνες Χ. Η πραγματική τιμή τάσης και ρεύματος του σωλήνα θα εμφανιστεί δίπλα, οι χρήστες μπορούν να κάνουν κλικ στο κουμπί πάνω ή κάτω, ή να σύρουν τη γραμμή ολίσθησης, ή να πληκτρολογήσουν για να προσαρμόσουν.Γραμμή κατάστασηςΥποδεικνύει την κατάσταση ασφάλισης, την κατάσταση προθέρμανσης και την κατάσταση ακτίνων Χ αναβοσβήνοντας εναλλάξ κόκκινο και πράσινο.Προσαρμογή εφέ εικόνας |
|
Η φωτεινότητα, η αντίθεση και το κέρδος της εικόνας μπορούν να ρυθμιστούν ελεύθερα για να επιτευχθεί ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Λίστα προϊόντων |
Οι χρήστες μπορούν να αποθηκεύσουν τις παραμέτρους επιθεώρησης όπως η θέση του άξονα Ζ, η φωτεινότητα, η αντίθεση και το κέρδος, και μπορούν να καλέσουν απευθείας τις παραμέτρους κατά την επιθεώρηση του ίδιου προϊόντος, για να βελτιώσουν την αποδοτικότητα της επιθεώρησης. |
|
|
Παράθυρο πλοήγησης |
Αφού η κάμερα τραβήξει μια φωτογραφία του τραπεζιού, κάντε κλικ οπουδήποτε στη φωτογραφία, το τραπέζι θα μετακινηθεί στο σημείο που κάνατε κλικ και θα εμφανιστεί στην οθόνη.Κατάσταση άξονα κίνησηςΕμφάνιση συντεταγμένων σε πραγματικό χρόνο. |
|
|
Αποτέλεσμα επιθεώρησης |
Τα αποτελέσματα μέτρησης (ποσοστό κενών, απόσταση, περιοχή κ.λπ., που ορίζονται από τους χρήστες) εμφανίζονται με τη σειρά. |
|
|
Έλεγχος ταχύτηταςΗ ταχύτητα κίνησης κάθε άξονα μπορεί να ρυθμιστεί σε αργή, κανονική και γρήγορη. |
Αυτόματη αναγνώρισηΓια σημεία επιθεώρησης με εμφανή χαρακτηριστικά, το λογισμικό αναγνωρίζει αυτόματα τις θέσεις, πραγματοποιεί μετρήσεις και αποθηκεύει την εικόνα. Κάντε κλικ σε δύο σημεία για να ορίσετε ένα ορθογώνιο. Το λογισμικό βρίσκει και μετρά αυτόματα την άκρη της σφαίρας συγκόλλησης εντός του ορθογωνίου, το pad και τα εσωτερικά κενά, και μπορεί να λάβει τα δεδομένα του ποσοστού κενών, της περιοχής της σφαίρας συγκόλλησης, της περιφέρειας, του μεγαλύτερου ποσοστού κενών, του μήκους και του πλάτους, και υποδεικνύει NG ή OK με κόκκινο και πράσινο. |
|
|
Προσαρμογή παραμέτρων Οι χρήστες μπορούν να προσαρμόσουν το κατώφλι κλίμακας του γκρι, το pixel, την αντίθεση, το φιλτράρισμα μεγέθους και άλλες παραμέτρους για να λάβουν ακριβή αποτελέσματα αυτόματου υπολογισμού. |
Προσθήκη κενών χειροκίνητα |
|
|
Οι χρήστες μπορούν να σχεδιάσουν ένα πολύγωνο ή ένα ελεύθερο σχήμα και να το υπολογίσουν ως κενό στο ποσοστό κενών. |
Αποθήκευση παραμέτρων |
|
|
Οι χρήστες μπορούν να αποθηκεύσουν παραμέτρους όπως το κατώφλι κλίμακας του γκρι, το pixel, την αντίθεση, το φιλτράρισμα μεγέθους και άλλες παραμέτρους, και μπορούν να καλέσουν απευθείας τις παραμέτρους κατά την ανίχνευση του ίδιου προϊόντος, για να βελτιώσουν την αποδοτικότητα της ανίχνευσης.Άλλες λειτουργίες μέτρησης |
Απόσταση |
|
|
Κάντε κλικ στα σημεία Α και Β για να τα ορίσετε ως γραμμή βάσης, στη συνέχεια κάντε κλικ στο σημείο C για να μετρήσετε την κάθετη απόσταση από το σημείο C στη γραμμή βάσης. |
Ποσοστό απόστασης |
|
|
Χρησιμοποιείται κυρίως για τη μέτρηση του ποσοστού συγκόλλησης της οπής. Ορίστε ένα επιπλέον σημείο "D" από την απόσταση. Διαιρέστε την κάθετη απόσταση από το σημείο D στη γραμμή βάσης με την κάθετη απόσταση του σημείου C, για να λάβετε την ποσοστιαία αναλογία της κάθετης απόστασης του D προς το C.Γωνία Κενά Συγκόλλησης BGA |
Ακτίνα |
Χρησιμοποιείται κυρίως για τη μέτρηση στρογγυλών εξαρτημάτων όπως σφαίρες συγκόλλησης. Κάντε κλικ σε τρία σημεία για να ορίσετε έναν κύκλο και να μετρήσετε την περιφέρεια, την περιοχή και την ακτίνα. |
|
Περίμετρος |
Χρησιμοποιείται κυρίως για τη μέτρηση τετράγωνων εξαρτημάτων, κάντε κλικ σε δύο σημεία για να ορίσετε ένα τετράγωνο, μετρήστε το μήκος, το πλάτος και την περιοχή. |
|
|
Αυτόματη επιθεώρηση Χειροκίνητη ρύθμιση |
Οι χρήστες μπορούν να ορίσουν οποιεσδήποτε θέσεις στο τραπέζι ως σημεία επιθεώρησης, το λογισμικό θα επιθεωρήσει αυτόματα και θα αποθηκεύσει την εικόνα. |
|
|
Συστοιχία Για τα κανονικά σημεία επιθεώρησης, οι χρήστες χρειάζεται μόνο να ορίσουν δύο από τα σημεία επιθεώρησης και τον αριθμό των σειρών και στηλών, το λογισμικό θα επιθεωρήσει αυτόματα κάθε σημείο και θα αποθηκεύσει εικόνες. |
Αυτόματη αναγνώρισηΓια σημεία επιθεώρησης με εμφανή χαρακτηριστικά, το λογισμικό αναγνωρίζει αυτόματα τις θέσεις, πραγματοποιεί μετρήσεις και αποθηκεύει την εικόνα. Παραδείγματα Εφαρμογής |
|
|
Γέφυρα Συγκόλλησης BGA Κενά Συγκόλλησης BGA Οπή PCB |
Κενά IC και Χρυσό Καλώδιο |
Κενά Συγκόλλησης LED |
|
Ρωγμή Χρυσού Καλωδίου LED |
Πυκνωτής |
|
|
Πηνίο |
Αισθητήρας |
|
|
Θυριστορικοί Απαγωγείς Υπερτάσεων |
Ίνες Γυαλιού |
|
|
Καλώδιο |
Δίοδος |
|
|
Κενό Συγκόλλησης Σωλήνα Χάλυβα |
Ηλεκτρονικά Αυτοκινήτων |
|
|
|
|
|
|
|
|