| Ονομασία μάρκας: | WELLMAN |
| Αριθμός μοντέλου: | Χ-6000 |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Τύπος | Κλειστός, μικροεστίασης |
| Μέγιστη Τάση Λυχνίας | 90kV |
| Μέγιστο Ρεύμα Λυχνίας | 200μA |
| Μέγεθος Εστιακού Σημείου | 5μm |
| Λειτουργία | Αυτόματη προθέρμανση |
| Ενεργή Περιοχή | 130mm×130mm |
| Μέγεθος Pixel | 85μm |
| Ανάλυση | 1536×1536 |
| Ρυθμός Καρέ | 20fps |
| Μέγεθος | 420mm×420mm |
| Ανιχνεύσιμη Περιοχή | 400mm×400mm |
| Μέγιστο Φορτίο | 15kg |
| Μεγέθυνση | Γεωμετρία 150X | Σύστημα 1500X |
| Ταχύτητα Ελέγχου | Μέγιστο 3.0s/σημείο |
| Διαστάσεις | 1100mm (Μ) × 1000mm (Π) × 1600mm (Υ) |
| Βάρος | 1000kg |
| Τροφοδοτικό | AC110-220V 50/60HZ |
| Μέγιστη Ισχύς | 1300W |
| Βιομηχανικός Υπολογιστής | Intel I5 CPU, 8G RAM, 240GB SSD |
| Οθόνη | 24" HDMI LCD |
| Διαρροή Ακτινοβολίας | Καμία διαρροή |
| Παράθυρο Παρατήρησης από Μολυβδούχο Γυαλί | Διαφανές παράθυρο από μολυβδούχο γυαλί προστατεύει από ακτινοβολία για την παρατήρηση της εσωτερικής κατάστασης |
| Ασφάλεια Παραθύρου και Πίσω Πόρτας | Η λυχνία ακτίνων Χ απενεργοποιείται αμέσως όταν ανοίγει το παράθυρο ή η πόρτα |
| Ηλεκτρομαγνητικός Διακόπτης Ασφαλείας | Κλειδώνει όταν οι ακτίνες Χ είναι ενεργές, αποτρέποντας το άνοιγμα του παραθύρου |
| Επείγουσα Διακοπή | Βρίσκεται δίπλα στη θέση λειτουργίας για άμεση διακοπή ρεύματος |
| Προστασία Λυχνίας | Το λογισμικό αποτρέπει την έξοδο χωρίς κλείσιμο της λυχνίας ακτίνων Χ |
| Μονάδα Λειτουργίας | Λειτουργία | Το πληκτρολόγιο και το ποντίκι μπορούν να ολοκληρώσουν όλες τις λειτουργίες |
| Έλεγχος λυχνίας ακτίνων Χ | Χρησιμοποιώντας το ποντίκι για να κάνετε κλικ στο κουμπί Χ μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τις ακτίνες Χ. | |
| Γραμμή κατάστασης | Υποδεικνύει την κατάσταση ασφάλισης, την κατάσταση προθέρμανσης και την κατάσταση ακτίνων Χ αναβοσβήνοντας εναλλάξ κόκκινο και πράσινο. | |
| Ρύθμιση εφέ εικόνας | Η φωτεινότητα, η αντίθεση και το κέρδος της εικόνας μπορούν να ρυθμιστούν ελεύθερα για να επιτευχθεί ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα. | |
| Λίστα προϊόντων | Οι χρήστες μπορούν να αποθηκεύσουν τις παραμέτρους ελέγχου, όπως η θέση Ζ, η φωτεινότητα, η αντίθεση και το κέρδος, και μπορούν να καλέσουν απευθείας τις παραμέτρους. | |
| Παράθυρο πλοήγησης | το τραπέζι θα κινηθεί στο σημείο που κάνετε κλικ και θα εμφανιστεί στην οθόνη. | |
| Κατάσταση άξονα κίνησης | Εμφάνιση συντεταγμένων σε πραγματικό χρόνο. | |
| Αποτέλεσμα ελέγχου | Τα αποτελέσματα μέτρησης (ποσοστό κενών, απόσταση, περιοχή, κ.λπ., που ορίζονται από τους χρήστες) εμφανίζονται με τη σειρά. | |
| Έλεγχος ταχύτητας | Η ταχύτητα κίνησης κάθε άξονα μπορεί να ρυθμιστεί σε αργή, κανονική και γρήγορη. | |
| Μέτρηση ποσοστού κενών | Αυτόματος υπολογισμός | Κάντε κλικ σε δύο σημεία για να ορίσετε ένα ορθογώνιο. |
| Ρύθμιση παραμέτρων | Οι χρήστες μπορούν να ρυθμίσουν το κατώφλι κλίμακας του γκρι, το pixel, την αντίθεση, το φιλτράρισμα μεγέθους και άλλες παραμέτρους. | |
| Προσθήκη κενών χειροκίνητα | Οι χρήστες μπορούν να σχεδιάσουν ένα πολύγωνο ή ένα ελεύθερο σχήμα και να το υπολογίσουν ως κενό στο ποσοστό κενών. | |
| Αποθήκευση παραμέτρων | Οι χρήστες μπορούν να αποθηκεύσουν παραμέτρους όπως το κατώφλι κλίμακας του γκρι, το pixel, την αντίθεση, το φιλτράρισμα μεγέθους και άλλες παραμέτρους, και μπορούν να καλέσουν απευθείας τις παραμέτρους. | |
| Άλλη λειτουργία μέτρησης | Απόσταση | Κάντε κλικ στα σημεία Α και Β για να τα ορίσετε ως γραμμή βάσης, στη συνέχεια κάντε κλικ στο σημείο C για να μετρήσετε την κάθετη απόσταση από το σημείο C στη γραμμή βάσης. |
| Ποσοστό απόστασης | Χρησιμοποιείται κυρίως για τη μέτρηση του ποσοστού συγκόλλησης της διαμπερούς οπής. | |
| Γωνία | Κάντε κλικ στα σημεία Α και Β για να τα ορίσετε ως γραμμή βάσης, στη συνέχεια κάντε κλικ στο σημείο C για να μετρήσετε τη γωνία μεταξύ των ακτίνων ΒΑ και ΒC. | |
| Ακτίνα | Κάντε κλικ σε τρία σημεία για να ορίσετε έναν κύκλο και να μετρήσετε την περιφέρεια, την περιοχή και την ακτίνα. | |
| Περίμετρος | Χρησιμοποιείται κυρίως για τη μέτρηση τετράγωνων εξαρτημάτων, κάντε κλικ σε δύο σημεία για να ορίσετε ένα τετράγωνο, μετρήστε το μήκος, το πλάτος και την περιοχή. | |
| Αυτοματοποιημένος έλεγχος | Χειροκίνητη ρύθμιση | Οι χρήστες μπορούν να ορίσουν οποιεσδήποτε θέσεις στο τραπέζι ως σημεία ελέγχου, το λογισμικό θα ελέγξει αυτόματα και θα αποθηκεύσει την εικόνα. |
| Συστοιχία | Για τα τακτικά σημεία ελέγχου, οι χρήστες χρειάζεται μόνο να ορίσουν δύο από τα σημεία ελέγχου και τον αριθμό των σειρών και των στηλών, το λογισμικό θα ελέγξει αυτόματα κάθε σημείο και θα αποθηκεύσει εικόνες. | |
| Αυτόματη αναγνώριση | Για σημεία ελέγχου με εμφανή χαρακτηριστικά, το λογισμικό αναγνωρίζει αυτόματα τις θέσεις, πραγματοποιεί μετρήσεις και αποθηκεύει την εικόνα. |