| Ονομασία μάρκας: | WELLMAN |
| Αριθμός μοντέλου: | X6800 |
| Μούβ: | 1 |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Πηγή ακτίνων Χ | |
|---|---|
| Τύπος | Κλειστό, μικροεστίαση |
| Μέγιστη τάση σωλήνα | 90 kV |
| Μέγιστο ρεύμα σωλήνα | 200μA |
| Μέγεθος εστιακού σημείου | 5μm |
| Λειτουργία | Αυτόματη προθέρμανση |
| Επίπεδος ανιχνευτής | |
| Αποτελεσματική Περιοχή | 130mm×130mm |
| Μέγεθος pixel | 85μm |
| Ψήφισμα | 1536×1536 |
| Ρυθμός καρέ | 20 fps |
| Ανακλινόμενη γωνία | 60° |
| Τραπέζι | |
| Μέγεθος | 530mm×530mm |
| Ανιχνεύσιμη περιοχή | 500mm×500mm |
| Μέγιστο Φορτίο | 10 κιλά |
| Εξοπλισμός | |
| Μεγέθυνση | Γεωμετρία 200Χ | Σύστημα 1500Χ |
| Ταχύτητα επιθεώρησης | Μέγιστο 3,0 δευτ./πόντο |
| Διαστάσεις | 1360 mm (L)×1365 mm (Π)×1730 mm (Υ) |
| Βάρος | 1200 κιλά |
| Τροφοδοτικό | AC110-220V 50/60HZ |
| Μέγιστη ισχύς | 1500W |
| Βιομηχανικός Η/Υ | I5 CPU, 8G RAM, 500GB SSD |
| Επίδειξη | 24" HDMI LCD |
| Διαρροή ακτινοβολίας | Χωρίς διαρροή, διεθνές πρότυπο: ≤1μSv/h |
| Παράθυρο παρατήρησης Lead Glass | Το διαφανές μολύβδινο τζάμι προστατεύει την ακτινοβολία για ασφαλή εσωτερική παρατήρηση |
| Κλείδωμα ασφαλείας παραθύρου και πίσω πόρτας | Ο σωλήνας ακτίνων Χ απενεργοποιείται αμέσως όταν ανοίγει το παράθυρο ή η πίσω πόρτα. αποτρέπει την ενεργοποίηση ακτίνων Χ όταν είναι ανοιχτό |
| Ηλεκτρομαγνητικός διακόπτης ασφαλείας | Κλειδώνει το παράθυρο παρατήρησης όταν η ακτινογραφία είναι ενεργή |
| Στάση έκτακτης ανάγκης | Βρίσκεται δίπλα σε θέση λειτουργίας για άμεση διακοπή ρεύματος |
| Προστασία σωλήνα | Το λογισμικό εμποδίζει την έξοδο του χρήστη χωρίς το σωστό κλείσιμο του σωλήνα ακτίνων Χ |
| Ενότητα λειτουργίας | Λειτουργία |
|---|---|
| Πλήρης έλεγχος πληκτρολογίου/ποντικιού | Όλες οι λειτουργίες μπορούν να εκτελεστούν χρησιμοποιώντας πληκτρολόγιο και ποντίκι |
| Έλεγχος σωλήνων ακτίνων Χ | Ενεργοποίηση κλικ με ποντίκι με οθόνη τάσης/ρεύματος σε πραγματικό χρόνο και ρυθμιζόμενες ρυθμίσεις μέσω κουμπιών, ρυθμιστικών ή απευθείας εισόδου |
| Γραμμή κατάστασης | Οπτική ένδειξη της κατάστασης ασφάλισης, της κατάστασης προθέρμανσης και της κατάστασης ακτίνων Χ με εναλλασσόμενο κόκκινο/πράσινο αναβοσβήνει |
| Προσαρμογή εφέ εικόνας | Δωρεάν ρύθμιση φωτεινότητας, αντίθεσης και απολαβής για βέλτιστη ποιότητα εικόνας |
| Λίστα προϊόντων | Αποθήκευση και ανάκληση παραμέτρων επιθεώρησης (θέση άξονα Z, φωτεινότητα, αντίθεση, κέρδος) για βελτιωμένη απόδοση με επαναλαμβανόμενα προϊόντα |
| Παράθυρο πλοήγησης | Η κάμερα καταγράφει εικόνα πίνακα. κάντε κλικ οπουδήποτε για να μετακινήσετε τον πίνακα στην επιλεγμένη θέση |
| Κατάσταση άξονα κίνησης | Εμφάνιση συντεταγμένων σε πραγματικό χρόνο |
| Αποτελέσματα Επιθεώρησης | Οργανωμένη εμφάνιση των αποτελεσμάτων των μετρήσεων (ρυθμός κενών, απόσταση, περιοχή κ.λπ.) |
| Έλεγχος ταχύτητας | Ρυθμιζόμενη ταχύτητα κίνησης για κάθε άξονα (αργή, κανονική, γρήγορη) |
| Μέτρηση ποσοστού κενών | Αυτόματος υπολογισμός με επιλογή ορθογωνίου. μετρά άκρες σφαίρας συγκόλλησης, τακάκια, εσωτερικά κενά. παρέχει ρυθμό κενών, εμβαδόν, περιφέρεια, διαστάσεις. Ένδειξη NG/OK με κόκκινο/πράσινο |
| Προσαρμογή παραμέτρων | Ρυθμιζόμενο όριο κλίμακας του γκρι, pixel, αντίθεση, φιλτράρισμα μεγέθους για ακριβή αποτελέσματα |
| Μη αυτόματη προσθήκη κενού | Σχεδιάστε πολύγωνα ή ελεύθερα σχήματα για να τα υπολογίσετε ως κενά στον υπολογισμό του ρυθμού |
| Αποθήκευση παραμέτρων | Αποθηκεύστε τις παραμέτρους μέτρησης για αποτελεσματική επανάληψη επιθεώρησης προϊόντος |
| Πρόσθετες Λειτουργίες Μέτρησης | Μέτρηση απόστασης, υπολογισμός ρυθμού απόστασης, μέτρηση γωνίας, μέτρηση ακτίνας, μέτρηση περιμέτρου με ολοκληρωμένη γεωμετρική ανάλυση |