| Ονομασία μάρκας: | WELLMAN |
| Αριθμός μοντέλου: | Χ-6800 |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
Πολυλειτουργική συσκευή επιθεώρησης ακτίνων Χ — X6800
| Τύπος | Κλειστό, μικροεστίαση |
|---|---|
| Μέγιστη τάση σωλήνα | 90kV (110kV, 130kV, 150 kV, προαιρετικά) |
| Μέγιστο ρεύμα σωλήνα | 200μA |
| Μέγεθος εστιακού σημείου | 5μm (4μm, 2μm προαιρετικά) |
| Λειτουργία | Αυτόματη προθέρμανση |
| Αποτελεσματική Περιοχή | 130 mm × 130 mm |
|---|---|
| Μέγεθος pixel | 85μm |
| Ψήφισμα | 1536 × 1536 |
| Ρυθμός καρέ | 20 fps |
| Ανακλινόμενη γωνία | 60° (30°/ 60°/ 360° προαιρετικά) |
| Μέγιστο φορτίο | 10 κιλά |
|---|---|
| Μέγεθος | 530 mm × 530 mm |
| Ανιχνεύσιμη περιοχή | 500 mm × 500 mm |
| Μεγέθυνση | Γεωμετρία 200Χ | Σύστημα 1500Χ |
|---|---|
| Ταχύτητα Επιθεώρησης | Μέγιστο 3,0 δευτ./πόντο |
| Διαστάσεις | 1360 mm (L) × 1365 mm (Π) × 1730 mm (Υ) |
| Βάρος | 1200 κιλά |
| Τροφοδοτικό | AC110-220V 50/60HZ |
| Max Power | 1500W |
| Βιομηχανικός Η/Υ | I5 CPU, 8G RAM, 500GB SSD |
| Επίδειξη | 24" HDMI LCD |
| Διαρροή ακτινοβολίας | Χωρίς διαρροή |
|---|---|
| Παράθυρο παρατήρησης Lead Glass | Το διαφανές τζάμι μολύβδου προστατεύει την ακτινοβολία για να παρατηρήσει την εσωτερική κατάσταση |
| Κλείδωμα ασφαλείας παραθύρου και πίσω πόρτας | Ο σωλήνας ακτίνων Χ απενεργοποιείται αμέσως όταν ανοίξει το παράθυρο ή η πόρτα |
| Ηλεκτρομαγνητικός διακόπτης ασφαλείας | Κλειδώνει όταν είναι ενεργοποιημένη η ακτινογραφία, αποτρέποντας την πρόσβαση στο παράθυρο |
| Στάση έκτακτης ανάγκης | Βρίσκεται κοντά σε θέση λειτουργίας για άμεση διακοπή ρεύματος |
| Προστασία σωλήνα | Το λογισμικό εμποδίζει την έξοδο χωρίς να κλείνει ο σωλήνας ακτίνων Χ |
| Ενότητα λειτουργίας | Το πληκτρολόγιο και το ποντίκι ολοκληρώνουν όλες τις λειτουργίες |
|---|---|
| Έλεγχος σωλήνων ακτίνων Χ | Λειτουργία κλικ με ποντίκι με οθόνη και ρύθμιση τάσης/ρεύματος σε πραγματικό χρόνο |
| Γραμμή κατάστασης | Οπτική ένδειξη κατάστασης μανδάλωσης, προθέρμανσης και ακτίνων Χ |
| Προσαρμογή εφέ εικόνας | Ρύθμιση φωτεινότητας, αντίθεσης και απολαβής για βέλτιστη απεικόνιση |
| Λίστα προϊόντων | Αποθηκεύστε και ανακαλέστε τις παραμέτρους επιθεώρησης για αποτελεσματικότητα |
| Παράθυρο πλοήγησης | Τοποθέτηση τραπεζιού κλικ για μετακίνηση με καθοδήγηση κάμερας |
| Κατάσταση άξονα κίνησης | Εμφάνιση συντεταγμένων σε πραγματικό χρόνο |
| Αποτέλεσμα επιθεώρησης | Οργανωμένη εμφάνιση των αποτελεσμάτων μέτρησης με ένδειξη επιτυχίας/αστοχίας |
| Έλεγχος ταχύτητας | Ρυθμιζόμενες ταχύτητες κίνησης άξονα (αργή, κανονική, γρήγορη) |
| Αυτόματος Υπολογισμός | Ανάλυση σφαιρών συγκόλλησης με ορθογώνιο με αυτόματη ανίχνευση και μέτρηση κενών |
|---|---|
| Προσαρμογή παραμέτρων | Προσαρμόσιμο όριο κλίμακας του γκρι, φιλτράρισμα pixel, αντίθεση και μέγεθος |
| Μη αυτόματη προσθήκη κενού | Πολύγωνο ή σχέδιο ελεύθερης μορφής για προσαρμοσμένο υπολογισμό κενού |
| Αποθήκευση παραμέτρων | Αποθηκεύστε και ανακαλέστε τις παραμέτρους μέτρησης για σταθερά αποτελέσματα |
| Απόσταση | Κατακόρυφη μέτρηση απόστασης από σημείο σε γραμμή βάσης |
|---|---|
| Ποσοστό απόστασης | Μέτρηση ποσοστιαίας αναλογίας για ταχύτητα συγκόλλησης μέσω οπής |
| Γωνία | Μέτρηση γωνίας μεταξύ καθορισμένων ακτίνων |
| Ακτίνα | Μέτρηση κύκλου για στρογγυλά εξαρτήματα με περιφέρεια και εμβαδόν |
| Περίμετρος | Μέτρηση τετραγωνικών συνιστωσών με μήκος, πλάτος και εμβαδόν |
| Χειροκίνητη ρύθμιση | Προσαρμοσμένη τοποθέτηση σημείων επιθεώρησης με αυτόματη επιθεώρηση και αποθήκευση εικόνας |
|---|---|
| Παράταξη | Αυτοματοποιημένη επιθεώρηση βάσει πλέγματος από ελάχιστες παραμέτρους ρύθμισης |
| Αυτόματη Αναγνώριση | Αυτόματη ανίχνευση και μέτρηση θέσης βάσει χαρακτηριστικών |