| Ονομασία μάρκας: | WELLMAN |
| Αριθμός μοντέλου: | Χ-6000 |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Τύπος | Κλειστό, μικροεστίαση |
|---|---|
| Μέγιστη τάση σωλήνα | 90kV (προαιρετικό) |
| Μέγιστο ρεύμα σωλήνα | 200 μA |
| Μέγεθος εστιακού σημείου | 5 μm (προαιρετικά) |
| Λειτουργία | Αυτοκινητική προθερμία |
| Ενεργός χώρος | 130 χιλιοστά × 130 χιλιοστά |
|---|---|
| Μέγεθος pixel | 85 μm |
| Απόφαση | 1536×1536 |
| Ποσοστό καρέ | 20fps |
| Μέγιστο φορτίο | 15 κιλά |
|---|---|
| Μέγεθος | 420 mm × 420 mm |
| Ανιχνεύσιμη περιοχή | 400 mm × 400 mm |
| Μεγέθυνση | Γεωμετρία 150X. |
|---|---|
| Ταχύτητα επιθεώρησης | Μέγιστο 3,0s/σημείο |
| Μέγεθος | 1100 mm (L) × 1000 mm (W) × 1600 mm (H) |
| Βάρος | 1000 κιλά |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | Δυναμικό ισχύος: |
| Μέγιστη ισχύς | 1300W |
| Βιομηχανικές συσκευές | Intel I5 CPU, 8G RAM, SSD 240GB |
| Δείκτης | 24 ιντσών LCD HDMI |
| Ειδικότητα | Περιγραφή |
|---|---|
| Παύση έκτακτης ανάγκης | Τοποθετείται δίπλα στη θέση λειτουργίας για άμεση διακοπή ρεύματος |
| Προστασία σωλήνων | Το λογισμικό εμποδίζει την έξοδο χωρίς να κλείσει το σωλήνα ακτινογραφίας |
| Διαρροή ακτινοβολίας | Καμία διαρροή (διεθνές πρότυπο: ≤1μSv/h) |
| Παρατηρητικό παράθυρο από μολύβδινο γυαλί | Διαφανείς προστατευτικές θωράκιες από γυαλί μολύβδου ακτινοβολία για την παρατήρηση της εσωτερικής κατάστασης |
| Κλειδώματα ασφαλείας παραθύρου και πίσω πόρτας | Ο σωλήνας ακτινοβολίας σβήνει αμέσως όταν ανοίγει ένα παράθυρο ή μια πόρτα. |
| Λειτουργία | Περιγραφή |
|---|---|
| Λειτουργία | Το πληκτρολόγιο και το ποντίκι μπορούν να ολοκληρώσουν όλες τις λειτουργίες |
| Έλεγχος σωλήνα ακτίνων Χ | Χρησιμοποιώντας το ποντίκι για να πατήσετε το κουμπί X μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε την ακτινογραφία |
| Διάγραμμα κατάστασης | Δείχνει την κατάσταση διασύνδεσης, την κατάσταση προθερμισμού και την κατάσταση ακτινογραφίας με αναβοσβήνει εναλλάξ κόκκινο και πράσινο |
| Ρυθμίσεις εφέ εικόνας | Η φωτεινότητα, η αντίθεση και η αύξηση της εικόνας μπορούν να ρυθμίζονται ελεύθερα για να επιτευχθεί ικανοποιητικό αποτέλεσμα |
| Κατάλογος προϊόντων | Οι χρήστες μπορούν να αποθηκεύσουν τις παραμέτρους επιθεώρησης και μπορούν να καλέσουν απευθείας τις παραμέτρους για τη βελτίωση της αποτελεσματικότητας της επιθεώρησης |
| Παράθυρο πλοήγησης | Ο πίνακας θα μετακινηθεί στη θέση που κάνετε κλικ και να εμφανιστεί στην οθόνη |
| Κατάσταση άξονα κίνησης | Εμφάνιση συντεταγμένων σε πραγματικό χρόνο |
| Αποτελέσματα της επιθεώρησης | Τα αποτελέσματα των μετρήσεων (ποσοστό κενών, απόσταση, έκταση κλπ., που ορίζονται από τους χρήστες) εμφανίζονται με τη σειρά |
| Ρυθμιστής ταχύτητας | Η ταχύτητα κίνησης κάθε άξονα μπορεί να ρυθμιστεί σε αργή, κανονική και γρήγορη |
| Λειτουργία | Περιγραφή |
|---|---|
| Απόσταση | Κάντε κλικ στα σημεία Α και Β για να ορίσετε ως την γραμμή βάσης, στη συνέχεια κάντε κλικ στο σημείο C για να μετρήσετε την κατακόρυφη απόσταση από το σημείο C στην γραμμή βάσης |
| Ποσοστό απόστασης | Μοιράστε την κατακόρυφη απόσταση από το σημείο D μέχρι τη γραμμή βάσης με την κατακόρυφη απόσταση του σημείου C,για να ληφθεί το ποσοστό της κατακόρυφης απόστασης D προς C |
| Γωνία | Κάντε κλικ στα σημεία Α και Β για να ορίσετε ως τη γραμμή βάσης, στη συνέχεια κάντε κλικ στο σημείο C για να μετρήσει τη γωνία μεταξύ των ακτίνων BA και BC |
| Ράδιο | Κάντε κλικ σε τρία σημεία για να καθορίσετε έναν κύκλο και να μετρήσει την περιφέρεια, την περιοχή και την ακτίνα |
| Περιοχή | Χρησιμοποιείται κυρίως για τη μέτρηση των τετραγωνικών στοιχείων, κάντε κλικ σε δύο σημεία για να προσδιορίσετε ένα τετράγωνο, μετρήστε το μήκος, το πλάτος και την περιοχή |
| Μέθοδος | Περιγραφή |
|---|---|
| Χειροκίνητη ρύθμιση | Οι χρήστες μπορούν να ορίσουν οποιεσδήποτε θέσεις στο τραπέζι ως σημεία ελέγχου, το λογισμικό θα ελέγξει αυτόματα και να αποθηκεύσει την εικόνα |
| Ματρί | Για τα τακτικά σημεία επιθεώρησης, οι χρήστες χρειάζεται μόνο να ορίσετε δύο από τα σημεία επιθεώρησης και τον αριθμό των γραμμών και των στήλων, το λογισμικό θα επιθεωρήσει αυτόματα κάθε σημείο και να αποθηκεύσει εικόνες |
| Αυτόματη ταυτοποίηση | Για τα σημεία ελέγχου με προφανή χαρακτηριστικά, το λογισμικό εντοπίζει αυτόματα τις θέσεις, λαμβάνει μετρήσεις και αποθηκεύει την εικόνα |