| Ονομασία μάρκας: | WELLMAN |
| Αριθμός μοντέλου: | XC-01 |
| Μούβ: | 1 |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Παράμετρος | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Τύπος Πηγής Ακτίνων Χ | Ολοκληρωμένος, microfocus |
| Μέγιστη Τάση Σωλήνα | 80kV |
| Μέγιστο Ρεύμα Σωλήνα | 700μΑ |
| Μέγεθος Εστιακού Σημείου | 30μm |
| Τύπος Ανιχνευτή Επίπεδης Οθόνης | Ψηφιακός FPD Υπερ-Υψηλής Ευκρίνειας |
| Ενεργή Περιοχή | 430mm × 430mm |
| Μέγεθος Pixel | 139μm |
| Ανάλυση | 3072 × 3072 |
| Μέγιστο Μέγεθος Τροχίσκου/Δίσκου | 17" (430mm) |
| Μέγιστο Πάχος | 88mm |
| Ελάχιστο Μέγεθος Εξαρτήματος | 01005 |
| Ταχύτητα | 7-10 δευτερόλεπτα |
| Ακρίβεια | 01005 ≥ 99,98%, 0201 & άνω ≥ 99,99% |
| Διαστάσεις Εξοπλισμού | 1000mm (Μ) × 1300mm (Π) × 1820mm (Υ) |
| Βάρος | 580kg |
| Τροφοδοτικό | AC110-220V 50/60HZ |
| Μέγιστη Ισχύς | 800W |
| Βιομηχανικός Υπολογιστής | Επεξεργαστής I7, 16GB RAM, 256GB SSD + 4TB HDD |
| Οθόνη | 24" HDMI LCD |
| Λειτουργία | Περιγραφή |
|---|---|
| Αυτόματη Σάρωση Κωδικών | Γραμμικός κώδικας και κωδικός QR |
| Εκτύπωση Ετικετών | Εκτύπωση αντίστοιχης ετικέτας όταν ο χρήστης αφαιρεί έναν τροχίσκο |
| Καταγραφή Καταμέτρησης | Αναζήτηση κατά χρονικό διάστημα, αριθμό εντολής εργασίας |
| Σύνδεση Συστήματος Διαχείρισης | MES, ERP, WMS κ.λπ. |
| Εναλλαγή Λειτουργίας | Δεν χρειάζεται εναλλαγή λειτουργίας μονής/πολλαπλής τροχίσκου |
| Αριθμός Εντολής Εργασίας | Υποστήριξη καταγραφής αριθμού εντολής εργασίας |
| Χαρακτηριστικό | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Διαρροή Ακτινοβολίας | Χωρίς διαρροή, διεθνές πρότυπο: ≤1μSv/h |
| Ασφάλεια Πίσω Πόρτας | Ο σωλήνας ακτίνων Χ απενεργοποιείται αμέσως όταν ανοίγει η πίσω πόρτα |
| Αντι-τσίμπημα | Η κουρτίνα ασφαλείας καλύπτει ολόκληρο το συρτάρι, σταματά αμέσως όταν ανιχνευθεί εμπόδιο |
| Επείγουσα Διακοπή | Βρίσκεται στην μπροστινή θέση λειτουργίας, πατήστε για απενεργοποίηση |
Χρόνος καταμέτρησης και ακρίβεια για διάφορα μεγέθη τροχίσκων. Οι επιδόσεις βελτιώνονται με ενημερώσεις αλγορίθμου.
| Μέγεθος Τροχίσκου | Μέγεθος Εξαρτήματος | Ποσότητα | Ακρίβεια | Ταχύτητα |
|---|---|---|---|---|
| 7" (180mm) | 01005 | 40000 | 99,98% | 9-10 δευτερόλεπτα |
| 7" (180mm) | 0201 | 20000 | 99,99% | 8-9 δευτερόλεπτα |
| 7" (180mm) | 0402 | 10000 | 99,99% | 7-8 δευτερόλεπτα |
| 7" (180mm) | 0603 | 5000 | 99,99% | 7-8 δευτερόλεπτα |
| 10" (254mm) | 1206 | 5000 | 99,99% | 7-8 δευτερόλεπτα |
| 15" (380mm) | 1206 | 10000 | 99,99% | 7-8 δευτερόλεπτα |
Το λογισμικό καταμέτρησης μας χρησιμοποιεί ισχυρούς αλγορίθμους βαθιάς μάθησης τεχνητής νοημοσύνης που αναγνωρίζουν αυτόματα τα εξαρτήματα χωρίς χειροκίνητη σύνδεση. Ο αλγόριθμος μαθαίνει από τα δεδομένα των καταμετρημένων εξαρτημάτων, συμπεριλαμβανομένων:
Καθώς ο όγκος καταμέτρησης αυξάνεται, τα αποτελέσματα γίνονται όλο και πιο ακριβή. Το σύστημα χειρίζεται εύκολα παρόμοια εξαρτήματα ή μεγαλύτερους δίσκους.
Κάθε μετρητής Wellman X-ray συνδέεται με τη βάση δεδομένων cloud μας. Τα δεδομένα και οι εικόνες του μηχανήματος ανεβαίνουν στο cloud, κατεβάζοντας αυτόματα τις τελευταίες ενημερώσεις της βάσης δεδομένων. Οι μηχανικοί μας βελτιστοποιούν τους αλγορίθμους με βάση τα συλλεχθέντα δεδομένα και ενημερώνουν τακτικά τη βάση δεδομένων.
Με την πάροδο του χρόνου, η ακρίβεια καταμέτρησης προσεγγίζει το 100% με την επέκταση της κάλυψης τύπων εξαρτημάτων. Κατά την καταμέτρηση νέων εξαρτημάτων, το λογισμικό μας έχει άμεση πρόσβαση στα αποθηκευμένα δεδομένα της βάσης δεδομένων, προσφέροντας υψηλότερη απόδοση, ακρίβεια και κάλυψη.