| Ονομασία μάρκας: | WELLMAN |
| Αριθμός μοντέλου: | XC - 01 |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
Μηχανή καταμέτρησης ακτίνων Χ σχεδιασμένη για ασφάλεια για σφραγισμένες και χαλαρές συσκευασίες ηλεκτρονικών εξαρτημάτων
Έξυπνος μη καταστροφικός μετρητής ακτίνων Χ που υποστηρίζει αυτόματη σάρωση και εκτύπωση κωδικών για συσκευασίες ηλεκτρονικών εξαρτημάτων.
| Τύπος | Ψηφιακός FPD υπερυψηλής ευκρίνειας |
|---|---|
| Ενεργή περιοχή | 430mm × 430mm |
| Μέγεθος pixel | 139μm |
| Ανάλυση | 3072 × 3072 |
| Τύπος | Ολοκληρωμένο, μικροεστία |
|---|---|
| Μέγιστη τάση σωλήνα | 80kV |
| Μέγιστο ρεύμα σωλήνα | 700μA |
| Μέγεθος εστιακού σημείου | 30μm |
| Μέγιστο μέγεθος | 17" (430mm) |
|---|---|
| Μέγιστο πάχος | 88mm |
| Ελάχιστο μέγεθος εξαρτημάτων | 01005 |
| Ταχύτητα | 7-10s |
| Ακρίβεια | 99.99% |
| Διαστάσεις | 1000mm (Μ) × 1300mm (Π) × 1820mm (Υ) |
|---|---|
| Βάρος | 520kg |
| Τροφοδοτικό | AC110-220V 50/60HZ |
| Μέγιστη ισχύς | 800W |
| Βιομηχανικός υπολογιστής | I7 CPU, 16G RAM, 256G SSD+4T HDD |
| Οθόνη | 24" HDMI LCD |
| Διαρροή ακτινοβολίας | Καμία διαρροή |
|---|---|
| Διακόπτης ασφαλείας πίσω πόρτας | Ο σωλήνας ακτίνων Χ απενεργοποιείται αμέσως όταν ανοίγει η πίσω πόρτα |
| Αντι-τσιμπήματα | Η κουρτίνα φωτός ασφαλείας καλύπτει ολόκληρο το συρτάρι. σταματά αμέσως όταν ανιχνευθεί εμπόδιο |
| Επείγουσα διακοπή | Κουμπί επείγουσας διακοπής τοποθετημένο μπροστά για άμεση διακοπή ρεύματος |
Το σύστημα καταμέτρησης χρησιμοποιεί έναν προηγμένο αλγόριθμο βαθιάς μάθησης που αναγνωρίζει αυτόματα τα εξαρτήματα χωρίς χειροκίνητη σύνδεση. Μαθαίνει χαρακτηριστικά εξαρτημάτων, όπως λόγο διαστάσεων, γωνίες γωνιών, εσωτερική-εξωτερική κλίση και παραμόρφωση εικόνας για να βελτιώσει την ακρίβεια με περισσότερη χρήση.
| Μέγεθος καρουλιού | Μέγεθος εξαρτήματος | Ποσότητα | Ακρίβεια | Ταχύτητα |
|---|---|---|---|---|
| 7" (180mm) | 01005 | 40000 | 99.98% | 9-10s |
| 7" (180mm) | 0201 | 20000 | 99.99% | 8-9s |
| 7" (180mm) | 0402 | 10000 | 99.99% | 7-8s |
| 7" (180mm) | 0603 | 5000 | 99.99% | 7-8s |
| 10" (254mm) | 1206 | 5000 | 99.99% | 7-8s |
| 15" (380mm) | 1206 | 10000 | 99.99% | 7-8s |
Όλα τα μηχανήματα συνδέονται σε μια βάση δεδομένων cloud για μεταφόρτωση δεδομένων και εικόνων. Το σύστημα κατεβάζει αυτόματα τις τελευταίες ενημερώσεις αλγορίθμων. Οι μηχανικοί βελτιστοποιούν τον αλγόριθμο χρησιμοποιώντας δεδομένα πραγματικού κόσμου, βελτιώνοντας συνεχώς την ακρίβεια και την κάλυψη εξαρτημάτων.