| Ονομασία μάρκας: | WELLMAN |
| Αριθμός μοντέλου: | Χ-6000 |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Τύπος | Κλειστός, μικροεστίασης |
|---|---|
| Μέγιστη Τάση Λυχνίας | 90kV |
| Μέγιστο Ρεύμα Λυχνίας | 200μA |
| Μέγεθος Εστιακού Σημείου | 5μm |
| Λειτουργία | Αυτόματη προθέρμανση |
| Ενεργή Επιφάνεια | 130mm×130mm |
|---|---|
| Μέγεθος Pixel | 85μm |
| Ανάλυση | 1536×1536 |
| Ρυθμός Καρέ | 20fps |
| Μέγεθος | 420mm×420mm |
|---|---|
| Ανιχνεύσιμη Επιφάνεια | 400mm×400mm |
| Μέγιστο Φορτίο | 15kg |
| Μεγέθυνση | Γεωμετρία 150X | Σύστημα 1500X |
|---|---|
| Ταχύτητα Επιθεώρησης | Μέγιστο 3.0s/σημείο |
| Διαστάσεις | 1100mm (Μ) × 1000mm (Π) × 1600mm (Υ) |
| Βάρος | 1000kg |
| Τροφοδοτικό | AC110-220V 50/60HZ |
| Μέγιστη Ισχύς | 1300W |
| Βιομηχανικός Υπολογιστής | Επεξεργαστής Intel I5, 8GB RAM, 240GB SSD |
| Οθόνη | 24" HDMI LCD |
| Διαρροή Ακτινοβολίας | Καμία διαρροή |
|---|---|
| Παράθυρο Παρατήρησης από Μολυβδούχο Γυαλί | Διαφανές παράθυρο από μολυβδούχο γυαλί προστατεύει από ακτινοβολία για παρατήρηση εσωτερικής κατάστασης |
| Ασφάλεια Παραθύρου και Πίσω Πόρτας | Η λυχνία ακτίνων Χ απενεργοποιείται αμέσως όταν ανοίγει το παράθυρο ή η πόρτα |
| Ηλεκτρομαγνητικός Διακόπτης Ασφαλείας | Κλειδώνει όταν οι ακτίνες Χ είναι ενεργές, αποτρέποντας το άνοιγμα του παραθύρου |
| Επείγουσα Διακοπή | Βρίσκεται δίπλα στη θέση λειτουργίας για άμεση διακοπή ρεύματος |
| Προστασία Λυχνίας | Το λογισμικό αποτρέπει την έξοδο χωρίς κλείσιμο της λυχνίας ακτίνων Χ |
| Ενότητα Λειτουργίας | Λειτουργία |
|---|---|
| Έλεγχος λυχνίας ακτίνων Χ | Χρήση πληκτρολογίου και ποντικιού |
| Γραμμή κατάστασης | Υποδεικνύει την κατάσταση ασφάλισης, την κατάσταση προθέρμανσης και την κατάσταση ακτίνων Χ αναβοσβήνοντας εναλλάξ κόκκινο και πράσινο |
| Ρύθμιση εφέ εικόνας | Η φωτεινότητα, η αντίθεση και το κέρδος της εικόνας μπορούν να ρυθμιστούν ελεύθερα |
| Λίστα προϊόντων | Οι χρήστες μπορούν να αποθηκεύσουν τις παραμέτρους επιθεώρησης όπως η θέση στον άξονα Ζ, η φωτεινότητα, η αντίθεση και το κέρδος... |
| Παράθυρο πλοήγησης | Το τραπέζι θα μετακινηθεί στο σημείο που κάνετε κλικ και θα εμφανιστεί στην οθόνη. |
| Κατάσταση άξονα κίνησης | Εμφάνιση συντεταγμένων σε πραγματικό χρόνο. |
| Αποτέλεσμα επιθεώρησης | Τα αποτελέσματα μέτρησης (ποσοστό κενών, απόσταση, περιοχή, κ.λπ., που ορίζονται από τους χρήστες) εμφανίζονται με τη σειρά. |
| Έλεγχος ταχύτητας | Η ταχύτητα κίνησης κάθε άξονα μπορεί να ρυθμιστεί (αργή, κανονική και γρήγορη) |
| Αυτόματος υπολογισμός |
Κάντε κλικ σε δύο σημεία για να ορίσετε ένα ορθογώνιο. |
| Ρύθμιση παραμέτρων | Οι χρήστες μπορούν να ρυθμίσουν το κατώφλι κλίμακας του γκρι, το pixel, την αντίθεση, το φιλτράρισμα μεγέθους και άλλες παραμέτρους. |
| Προσθήκη κενών χειροκίνητα | Οι χρήστες μπορούν να σχεδιάσουν ένα πολύγωνο ή ένα ελεύθερο σχήμα και να το υπολογίσουν ως κενό στο ποσοστό κενών. |
| Αποθήκευση παραμέτρων | Οι χρήστες μπορούν να αποθηκεύσουν παραμέτρους και μπορούν να αποθηκεύσουν απευθείας τις παραμέτρους. |
| Απόσταση | Κάντε κλικ στα σημεία Α και Β για να τα ορίσετε ως γραμμή βάσης, στη συνέχεια κάντε κλικ στο σημείο C για να μετρήσετε την κάθετη απόσταση από το σημείο C στη γραμμή βάσης. |
| Ποσοστό απόστασης | Χρησιμοποιείται κυρίως για τη μέτρηση του ποσοστού συγκόλλησης της διαμπερούς οπής. |
| Γωνία | Κάντε κλικ στα σημεία Α και Β για να τα ορίσετε ως γραμμή βάσης, στη συνέχεια κάντε κλικ στο σημείο C για να μετρήσετε τη γωνία μεταξύ των ακτίνων ΒΑ και ΒC. |
| Ακτίνα | Κάντε κλικ σε τρία σημεία για να ορίσετε έναν κύκλο και να μετρήσετε την περιφέρεια, την περιοχή και την ακτίνα. |
| Περίμετρος | Κάντε κλικ σε δύο σημεία για να ορίσετε ένα τετράγωνο, μετρήστε το μήκος, το πλάτος και την περιοχή. |
| Χειροκίνητη ρύθμιση | Οι χρήστες μπορούν να ορίσουν οποιεσδήποτε θέσεις στο τραπέζι ως σημεία επιθεώρησης, το λογισμικό θα επιθεωρήσει αυτόματα και θα αποθηκεύσει την εικόνα. |
| Συστοιχία | Ορίστε δύο από τα σημεία επιθεώρησης και τον αριθμό των σειρών και των στηλών, το λογισμικό θα επιθεωρήσει αυτόματα κάθε σημείο και θα αποθηκεύσει εικόνες. |
| Αυτόματη αναγνώριση | Το λογισμικό αναγνωρίζει αυτόματα τις θέσεις, πραγματοποιεί μετρήσεις και αποθηκεύει την εικόνα. |