| Ονομασία μάρκας: | WELLMAN |
| Αριθμός μοντέλου: | Χ-6000 |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
Διάρκεια Ζωής 10000 Ώρες
0 Ακτινοβολία Διαρροής
Χωρίς Συντήρηση
13x13 cm υψηλής ευκρίνειας μεγάλη περιοχή
Κλίση 30°/60°/180° (προαιρετικό)
Τραπέζι 420x420mm με χωρητικότητα φορτίου 15KG
μόνο 2 ώρες εκπαίδευσης
(Χωρίς χρεώσεις εκπαίδευσης)
Το τραπέζι θα μετακινηθεί εκεί που κάνετε κλικ και θα εμφανιστεί στην οθόνη.
Συντονισμός 3 αξόνων
Ταχύτητα (αργή, κανονική, γρήγορη)
| Πηγή Ακτίνων Χ | |
|---|---|
| Τύπος | Κλειστός, μικροεστίασης |
| Μέγιστη Τάση Σωλήνα | 90kV |
| Μέγιστο Ρεύμα Σωλήνα | 200μΑ |
| Μέγεθος Εστιακού Σημείου | 5μm |
| Λειτουργία | Αυτόματη προθέρμανση |
| Ανιχνευτής Επίπεδης Οθόνης | |
|---|---|
| Ενεργή Περιοχή | 130mm x 130mm |
| Μέγεθος Pixel | 85μm |
| Ανάλυση | 1536x1536 |
| Ρυθμός Καρέ | 20fps |
| Τραπέζι | |
|---|---|
| Μέγεθος | 420mm x 420mm |
| Ανιχνεύσιμη Περιοχή | 400mm x 400mm |
| Μέγιστο Φορτίο | 15kg |
| Εξοπλισμός | |
|---|---|
| Μεγέθυνση | Γεωμετρία 150X | Σύστημα 1500X |
| Ταχύτητα Επιθεώρησης | Μέγιστο 3.0s/σημείο |
| Διαστάσεις | 1100mm (Μ) x 1000mm (Π) x 1600mm (Υ) |
| Βάρος | 1000kg |
| Τροφοδοτικό | AC110-220V 50/60HZ |
| Μέγιστη Ισχύς | 1300W |
| Βιομηχανικός Υπολογιστής | Intel I5 CPU, 8G RAM, 240GB SSD |
| Οθόνη | 24" HDMI LCD |
Χρησιμοποιώντας το ποντίκι για να κάνετε κλικ στο κουμπί Χ μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τις ακτίνες Χ.
Υποδεικνύει την κατάσταση του διακόπτη ασφαλείας, την κατάσταση προθέρμανσης και την κατάσταση των ακτίνων Χ αναβοσβήνοντας εναλλάξ κόκκινο και πράσινο.
Η φωτεινότητα, η αντίθεση και το κέρδος της εικόνας μπορούν να ρυθμιστούν ελεύθερα
Οι χρήστες μπορούν να αποθηκεύσουν τις παραμέτρους επιθεώρησης και μπορούν να καλέσουν απευθείας τις παραμέτρους.
Το τραπέζι θα μετακινηθεί στο σημείο που κάνετε κλικ και θα εμφανιστεί στην οθόνη.
Εμφάνιση συντεταγμένων σε πραγματικό χρόνο.
Τα αποτελέσματα μέτρησης (ποσοστό κενών, απόσταση, περιοχή, κ.λπ., που ορίζονται από τους χρήστες) εμφανίζονται με τη σειρά.
Η ταχύτητα κίνησης κάθε άξονα μπορεί να ρυθμιστεί σε αργή, κανονική και γρήγορη.
Αυτόματος υπολογισμός - Κάντε κλικ σε δύο σημεία για να ορίσετε ένα ορθογώνιο.
Οι χρήστες μπορούν να προσαρμόσουν το κατώφλι κλίμακας του γκρι, το pixel και άλλες παραμέτρους
Οι χρήστες μπορούν να σχεδιάσουν ένα πολύγωνο ή ένα ελεύθερο σχήμα και να το υπολογίσουν ως κενό στο ποσοστό κενών.
Οι χρήστες μπορούν να αποθηκεύσουν παραμέτρους όπως το κατώφλι κλίμακας του γκρι και μπορούν να καλέσουν απευθείας τις παραμέτρους.
| Λειτουργία | Περιγραφή |
|---|---|
| Απόσταση | Κάντε κλικ στα σημεία Α και Β για να τα ορίσετε ως γραμμή βάσης, στη συνέχεια κάντε κλικ στο σημείο C για να μετρήσετε την κάθετη απόσταση |
| Ρυθμός Απόστασης | Χρησιμοποιείται κυρίως για τη μέτρηση του ρυθμού συγκόλλησης της διαμπερούς οπής |
| Γωνία | Κάντε κλικ στα σημεία Α και Β για να τα ορίσετε ως γραμμή βάσης, στη συνέχεια κάντε κλικ στο σημείο C για να μετρήσετε τη γωνία μεταξύ των ακτίνων ΒΑ και ΒC |
| Ακτίνα | Κάντε κλικ σε τρία σημεία για να ορίσετε έναν κύκλο και να μετρήσετε την περιφέρεια, την περιοχή και την ακτίνα |
| Περίμετρος | Κάντε κλικ σε δύο σημεία για να ορίσετε ένα τετράγωνο, μετρήστε το μήκος, το πλάτος και την περιοχή |
| Λειτουργία | Περιγραφή |
|---|---|
| Χειροκίνητη Ρύθμιση | Οι χρήστες μπορούν να ορίσουν οποιεσδήποτε θέσεις στο τραπέζι ως σημεία επιθεώρησης, το λογισμικό θα επιθεωρήσει αυτόματα και θα αποθηκεύσει την εικόνα |
| Συστοιχία | Οι χρήστες χρειάζεται μόνο να ορίσουν δύο από τα σημεία επιθεώρησης και τον αριθμό των σειρών και στηλών |
| Αυτόματη Αναγνώριση | Για σημεία επιθεώρησης με εμφανή χαρακτηριστικά, το λογισμικό αναγνωρίζει αυτόματα τις θέσεις, πραγματοποιεί μετρήσεις και αποθηκεύει την εικόνα |